Kaip išsirinkti tinkamą židinį

Kaip pasirinkti Jums tinkamą židinį? Ką reikia  žinoti  ir į ką atkreipti dėmesį? Pradėkime nuo kamino - židinys arba krosnelė kartu su dūmtakiais ir kaminu sudaro vieningą šildymo sistemą, kuri teisingai suderinta turi funkcionuoti nepriekaištingai. Taigi, kaip išsirinkti židinį?

Pirmiausiai, kaip nurodoma kiekvienoje gamintojo instrukcijoje: pasirinkto židinio ar krosnelės dūmtakio išmetimo skersmuo negali būti didesnis nei dūmtraukio skersmuo. Toliau : paprastai gamintojas nurodo ir reikalavimus kamino aukščiui, arba tik trauką kamine, kuri reikalinga geram židinio veikimui užtikrinti: dažniausiai nurodomos ribos 12-20 Pa, kad trauka nebūtų nei per didelė nei per maža , kad židinys negęstu , arba, kad malkos nebūtų "traukiamos" per kaminą.

Ką būtina žinoti apie židinio  dydį ir apdailos medžiagas

Turėkite omenyje, kad Jūsų židinys ( jei tai ne krosnelė, kuriai apdailos nereikia), bus ne tokio dydžio, kaip matote brėžinyje: jam reiks apdailinių medžiagų ir oro tarpo tarp židinio sienelių ir židinio apdailos. Paprastai šie rekomenduotini atstumai taip pat nurodomi gamintojo instrukcijoje, apie jų korekcijas , atsižvelgiant į nacionalines normas ir reikalavimus Jums gali patarti specialistai. Taigi - jei savo būste esate numatę vietą židiniui, draugiškas patarimas būtų pamąstyti prieš pradedant statybos darbus kokios formos ir dydžio židinio norite, o po to pasirinkti kaminą ( teisingiau jo skersmenį) ir projekte numatyti pakankamai vietos šiam įrenginiui. Židinio apdailai naudojama A1 degumo klasės ugniai atspari ekologiška židinių statybos plokštė. Tinkama medžiaga parenkama pagal židinio konstrukciją.

Kokie gali būti židiniai

Židiniai gali būti atviri (statomi iš šamoto plokščių), uždari (statomas židinio ugniakuras ir montuojama apdaila), taip pat gali būti nereikalaujantys apdailos išskirtiniai židiniai, tvirtinami prie sienos ar lubų. Židiniai gali būti kūrenami malkomis, medžio pjuvenų granulėmis, taip pat vis labiau populiarėjantys dujiniai židiniai - jei gyvenate ne pirmame aukšte ir nenorite nešioti malkų, o grožėtis natūralios ugnies liepsna.

kaip išsirinkti židinį - dujinis židinys maestro 80

Techniniai reikalavimai įrengimui

Jeigu statote krosnelę, pasirinkę iš anksto ir padarę dūmtakio pajungimą teisingame aukštyje, išvengsite papildomų išlaidų bei estetinio diskomforto.

Labai svarbus faktorius tinkamam židinio ar krosnelės veikimui yra oro tiekimas degimui - kai namai itin sandarūs, geriausia būtų privesti atskirą oro degimui tiekimo liniją tiesiai į degimo kamerą, kad židiniui netrūktų oro ir dūmai nepatektų į patalpą.

Šioje vietoje labai pravartu pasikonsultuoti su specialistais, parodyti namo išplanavimą ir parinkti geriausią oro tiekimo būdą.

Židinio galingumas  ir forma

Nuo židinio degimo kameros dydžio tiesiogiai priklauso jo galingumas, t.y. pagaminamos šilumos kiekis. Labai nekomfortiška, jei židinys patalpai per didelis, joje karšta, o oras dėl tam tikrų priežasčių nepasiskirsto į kitas patalpas. Taip pat ir forma - gamintojo instrukcijoje nurodomi saugūs atstumai nuo židinio nugarėlės, šonų ar stiklų - parenkant židinio ar krosnelės dydį ir formą, būtina į šiuos parametrus atsižvelgti. 

Pvz.: minimalus atstumas nuo židinio stiklo iki degių daiktų paprastai nurodomas 800 mm, tačiau labai svarbi stiklo forma, nuo kurios priklauso židinio šilumos spinduliavimo zona, jei stiklas pusapvalis, spinduliavimo zona bus tikrai platesnė, nei židinio tiesiu stiklu.

>> Skaityti daugiau.