Židinio įrengimas name yra itin svarbus pasirinkimas, todėl šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų ir idėjų, kokį židinį ar krosnelę rinktis, kad, įrengdami židinį, taupytume vietą patalpoje, neužgoštume erdvės, kad krosnelė ar židinys taptų funkcionalia interjero detale.
Daugiau informacijos apie židinius bei gana platų kokybiškų židinių pasirinkimą rasite mūsų produktų kataloge.
Židinio ar krosnelės įrengimas - kaip taupyti vietą ir išvengti problemų
Savaime aišku, kad geriausiai apie erdvių planavimą išmano specialistai, tačiau iš savo patirties-stengdamiesi tinkamai parinkti prietaisą pagal jam numatytą vietą esame susidūrę su keletu tipinių problemų :
- išsirinkto dizaino židinys netelpa; (žr. gamintojo nurodytus montavimo reikalavimus)
- kaminas išvestas ne vietoje; (prietaisą rinktis prieš renkantis kaminą)
- virš židinio numatytas televizorius, bet jis gali kaisti ; ( reikia tinkamai suprojektuoti)
- baldai patenka į židinio spinduliavimo zoną ; (saugus atstumas turi būti 500-800mm iki degių medžiagų)
- krosnelė pajungta negražiai, nes panaudota per daug alkūnių ( numatyti norimą prietaisą iš anksto)
Židinio įrengimas yra labai svarbus procesas, nes židinys yra šilumos šaltinis, kurio įrengimui turi būti taikomi atitinkami saugumo reikalavimai, todėl šį darbą reikia patikėti specialistams.
Labai svarbu suprasti, kad rinkdamiesi gaminį ne tada, kai daromas namo projektas, o jau po to, kai sumūrintas kaminas ir anga atsidūrė tam tikrame aukštyje, turėsime ieškoti židinio ar krosnelės tokios, kuri tiktų pagal paruoštą vietą, o tai reiškia, kad apribojame savo pasirinkimo galimybes. Dažnai pasitaiko, kad žmogus nori didžiulio, atviro židinio pakeliamu stiklu, o jo įrengti nebegalima nes neužtenka kamino aukščio ir skersmens. Arba, kad pajungti į kaminą spontaniškai patikusią ir be vietos apžiūros nusipirktą krosnelę, reikia vingiuoti dūmtakius skersai ir išilgai, o tuo to gerokai nukenčia estetika. Taigi, jau ruošdami namo projektą įvertinkite židinio vietą, dydį, formą, jeigu įmanoma.
Kaip taupyti vietą - sumažinti židinio gylį ar plotį
Šiam tikslui pirmiausiai reiktų žinoti, kad vietoj senovinio metodo (gipso plokštė, izoliacinė vata) židinio montavimui reikia naudoti specialią ekologišką plokštę, skirtą židinių konstrukcijai - 30, 40,50 mm storio konstrukcinė plokštė, skirta židinio kameros formavimui suplonins konstrukciją, kaisdama neišskirs kvapų ir kenksmingų medžiagų. Verta prisiminti, kad projektuojant židinį būtina išlaikyti ugniakuro gamintojo nurodytus atstumus nuo ugniakuro sienelės iki konstrukcinės plokštės.
Taip pat, gerai izoliuotose sandariuose namuose, židinio išskiriamos šilumos poreikis yra nedidelis, todėl rekomenduojame tokiu atveju rinktis iki 6-7 kW nominalios galios židinius ar krosneles. Toks židinys (pavyzdžiui ugniakuras DG Vision 80) galės būti kabinamas ant sienos, bus nedidelio gylio, nesunkiai ir nebrangiai susimontuos apdaila tad ir židinio įrengimas reikalaus mažesnių išlaidų. Orą tokiame name židinio degimui reikia atvesti po grindimis arba iš kamino ventiliacinės angos.
Galima suformuoti pertvarą tarp svetainės ir virtuvės "akvariumo" formos židiniu
Jei reikia atskirti erdves, suformuoti pertvaras, galima įrengti židinį pertvaroje renkantis tunelio formos ugniakurą, taip suformuosite nedidelio gylio akvariumo tipo židinį ir ugnimi galėsite grožėtis iš abiejų pusių. Tuneliniai židiniai gali būti horizontalios arba vertikalios formos, o pertvaroje , tinkamai pritaikius, toks židinys išties atrodys išskirtinai.