Senovinė koklinė krosnis 

Ne vienas iš mūsų senelių namuose yra matęs bei kūrenęs senovišką krosnį, statytą iš plytų, apdailintą kokliais, su papildomomis akumuliacinėmis sienelėmis, kurios šilumą laikydavo labai ilgai. Nūdien, vis mažėjant erdvėms ir retėjant geriems krosnių amato specialistams, visgi, norisi neprarasti senovinio palikimo - senovinė koklinė krosnis - ar įmanoma įvilkti ją į modernią technologijos formą?

Kaip išvengti krosnies statybos darbų

Italijos Piemonte regione gaminamos koklinės La Castellamonte krosnys gerai žinomos tiek Vakarų Europoje, tiek Amerikoje. Šie meniški, rankų darbo kūriniai puikiai atspindi Italijos meistrų sugebėjimus: formose liejami baltos keramikos moduliai, išdailinami rankomis, spinduliuoja ne tik grožį bet ir žmogaus rankų darbo šilumą.

moderni koklinė krosnis la castellamonte ottagona

La Castellamonte koklinė krosnis "Ottagona" ir kiti šio gamintojo kūriniai, - tai originalūs antikiniai ornamentai, plati spalvų paletė, rankų darbo spalvotas dekoras, aukso, sidabro piešiniai - tai tik viena šių krosnių pusė. Kita - puikus šildymas. Vidinė krosnies dalis yra iš storo metalo pagamintas ugniakuras, su konvekciniu šilumokaičiu-galingu šildymo prietaisu. Šis modernus šildymo ugniakuras, įvilktas į klasikinės keramikos apdailą, užbaigia puikią šildymo sistemą: koklinė krosnis ne tik kaupia šilumą į storą keramikos koklių sluoksnį, bet taipogi ir priverčia cirkuliuoti galingą oro srautą: karštas oras patalpoje sklinda plačiai, patenka į tolimesnes erdves. Taipogi galima nuvesti karšto oro kanalus į kitus kambarius, į kitą aukštą.

Didelė formų įvairovė: ovalios ir aukštos cilindro formos krosnys, su ypač dekoratyvia puošyba, įspūdingomis keramikinėmis kamino kolonomis - jau vien ši kamino kolona atrodo kaip meno kūrinys, stačiakampės formos, art deco stiliaus krosnys ir dekorai, o taip pat ir modernios formos bei ornamentai. Išskirtinė keramikos spalvų įvairovė: gamintojas turi virš 20 spalvų paletę, kurios gali būti tiek blizgios, tiek matinės. Žalvario spalvos apdailos elementai: durelių rėmai, rankenėlės, sukuria nuostabų klasikinį derinį.

>> Skaityti daugiau.