Židiniai

Rodoma 1–21 iš 176

Židiniai ir krosnelės- jaukumo akcentas patalpoje ir šilumos šaltinis 

Didėjant Namų energetiniam efektyvumui, mažėja perteklinės šilumos poreikis, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą židinį. Net neužkurtas židinys esant dabartinių formų įvairovei ir subtilumui turi vyraujantį svorį kambaryje. Tinkamai pritaikyta židinio forma- išbaigta erdvė, tinkamos šilumos kiekis ir gera emocija.

Išsirinkite savo išskirtinio dizaino židinį pas mus

Tikimės, kad šiame puslapyje rasite sau tinkamą židinio variantą. Ar Jus domintų židiniai tiesiu stiklu, kampiniai, pusapvaliai ar panoraminiai židiniai – svarbiausia yra išsirinkti tinkamą variantą pagal formą, dydį, galingumą ir kamino parametrus.

Židinys – ne tik šildymo šaltinis jūsų namuose

Židinys gali būti ryškus interjero elementas, todėl svarbu išsirinkti kokybišką židinio variantą, kuris atitiktų jūsų norą bei poreikį.

Pasirinkę židinio modelį, tinkantį pagal išplanavimą taip pat turėtumėte įvertinti ir šilumos kiekį, reikalingą Jūsų patalpai – nuo to priklauso, kokio galingumo židinį Jums vertėtų rinktis. Židinys taip pat gali būti atidaromomis arba į viršų pakeliamomis durimis – šiuo atveju , labai svarbu patikrinti kamino parametrus – ar pakankamas kamino aukštis ir skersmuo, kad užtikrintų reikiamą trauką.

Įvertinę šias aplinkybes, pagalvokite apie židinio apdailos medžiagų savybes: nuo jų priklauso, koks šildymo būdas bus pasirinktas: ar židinio apdaila kaups šilumą ir spinduliuos ją palaipsniui, ar ją atspindės į apdailos vidų ir patalpos sušils natūralios konvekcijos būdu cirkuliuojančiu karštu oru.

Židinys gali būti tiek montuojama apdaila, tiek gatavas: kabinamas ant lubų ar ant sienos, daugiau tokių išskirtinių židinių galite rasti mūsų puslapyje.

Židinys gali būti statomas, t.y. naudojamas židinio ugniakuras: tiesiu stiklu, kampiniu stiklu pusapvalis ar tunelio formos, tuomet iš apdailinių konstrukcinių – izoliacinių vermikulito plokščių formuojama jo apdaila . Priklausomai nuo to, kokios medžiagos pasirenkamos, židinys gali kaupti šilumą  (muilo akmens židiniai, kokliniai židiniai, akumuliaciniai židiniai) arba ją paskirstyti erdvėje kaitinamo oro pagalba (konvekciniai židiniai). Projektuojant židinį, būtina atsižvelgti į būsto šilumos laidumą, erdvių išdėstymą, kamino trauką (jei kaminas jau yra). Be abejo, įrengiant židinį svarbu ne tik jo techninės ypatybės – turi būti gražu ir jauku.

Derindami būsimą šilumos šaltinį prie savo interjero, galite rinktis ne tik tradicinį statomą židinį – jis gali būti jau su apdaila, pavyzdžiui -pakabinamas ant lubų konstrukcijos ( žr. išskirtiniai židiniai).

Tradiciškai Lietuvoje židiniu laikomas statomas židinys, kuriam reikalingas apdailos suformavimas, tačiau vis daugiau gamintojai pateikia židinių, jau surinktų su apdaila, t.y. jokie papildomi statybos darbai nereikalingi, tik pajungimas į kaminą: tokius produktus galima vadinti ir židiniais, ir krosnelėmis.