Kaip tinkamai pasiruošti židinio įrengimui jau projekto rengimo metu

Židinys Rocal DropAčiū, kad skaitote šį straipsnį-reiškia, kad Jus sudomino mūsų puslapis ir planuojate , galbūt, įsirengti židinį.

Židinys - vienas iš įrenginių namuose, kartu su kaminu sudarantys vientisą inžinerinį įrenginį, apie kurį jau daug prirašyta įvairioje literatūroje: pirminis šilumos šaltinis, atsipalaidavimas, šiluma ir taip toliau...nesikartosiu, nes kiekvienas iš mūsų turi vis kitokį santykį su židiniu ir su ugnimi : iš savo karčios arba saldžios patirties.

Sunku bet įmanoma

Pasirinkti tinkamą židinį jau namo projektavimo metu. Galbūt tinkama pagalba būtų atsakymai į šiuos klausimus, kurie padėtų įsivertinti, kodėl planuojate židinį įsirengti ir suprasti, kiek laiko su juo praleisite. Galbūt jūs šito nežinote, nes gyvenime židinio nesate turėjęs. Juolab, pabandykite išsiaiškinti keletą dalykų:

 • Kokio stiliaus bus mano interjeras?
 • Koks bus patalpos, kurioje yra židinys dydis?
 • Žinau, kad židinys skleidžia gyvą malonią šilumą (dingus elektrai, jis gali būti vienintelis šilumos šaltinis namuose), todėl turiu savęs paklausti, kiek man tos šilumos reiks? Ar nebus per šilta, per šalta?
 • Net nedegantis židinys yra graži, patalpą išbaigianti interjero detalė, todėl turiu jai tinkamai parinkti vietą, kad matytųsi, tarkime ir iš terasos?  Pvz:

 

 • Galbūt mėgstu elektroniką, naujoves ir būtų smagu, kad turėčiau dujinį židinį, kuris yra absoliučiai tikroviškas? 

 • Arba ne – nereikia kamino, reikia plačių įrengimo galimybių, gal įleisiu tiesiog automatinį biožidinio degiklį į baldą? » Biožidiniai
 • Ar noriu židinio iškart su apdaila? T.y., dažniau liaudyje vadinamo krosnele? Pvz: » Išskirtinio dizaino krosnelės
 • Kai žinosiu, kokios krosnelės noriu, turiu pagalvoti, kaip ji bus pajungta, iš nugarėlės ar iš viršaus?
 • Ne, rinksiuosi židinį, kuriam vėliau bus montuojama konstrukcija ir apdaila, todėl rinksiuosi iš židinio ugniakurų, pakeliamomis durimis (reiks didesnio gylio apdailai), atveriamomis durimis, tuomet bus kiek pigiau, bet durelės nebus labai jau plačios: » Židinių ugniakurai
 • Na, galiu rinktis malkinį, dujinį ar biožidinio ugniakurą, ko gero. Jei pasirinksiu dujinį, jis veiks nuotoliniu valdymu, APPs, galės būt su baterijomis, tai veiks ir dingus elektrai : » Dujinis židinys
 • Ar kaminas bus mūrijamas, modulinis, kartu su oro tiekimu degimui, ar galiu atvesti oro liniją tiesiogiai per pamatą, po grindimis ir paduoti orą degimui iš apačios? Tokiu atveju turėčiau gana tiksliai pririšti prietaisą patalpoje, kad vėliau nereiktų visko perdaryti..

 

Sėkmės renkantis. Prašau įvertinti: Kiekvienas židinys turi skirtingus atstumus iki degių paviršių, todėl svarbu projektavimo metu pasirinkti tinkamai ir įvertinti atstumus iki TV, vitrinų, užuolaidų.