Kaip kūrenti židinį ar krosnelę

Malkomis kūrenami židiniai ir krosnelės - šilumos šaltinis šaltuoju metų periodu bei graži interjero detalė. Kokybiški židiniai visada tarnaus kur kas ilgiau ir atneš gerokai daugiau naudos, jei tik minėtas židinys bus parinktas pagal patalpos reikalavimus (dydį), atitiks kamino reikalavimus (aukštį ir skersmenį) ir bus tinkamai sumontuotas - atitiks gaisrinės saugos reikalavimus. Jei prietaisas galingesnis nei reikia ir nuolat kūrensite maksimaliai užsukę oro srautą, aprūks stiklai, kimšis kaminas. Jei židinys bus per mažoje patalpoje, gali būti per karšta, jei krosnelė netinkamoje vietoje ar  netinkamai parinkta pagal savybes, šiltas oras skirstysis netolygiai.

Išsirinkto židinio ar krosnelės montavimas

Pasirinkus pagal poreikį ir savybes tinkamą židinį, sumontuoti jį taipogi reikia tinkamai. Patogiausia, ko gero, užsisakyti montavimo paslaugą pas krosnelės ar židinio pardavėją, tuomet paslaugą gausite iš "vienų rankų" ir nereiks sukti galvos, jei atsiras problema. Jei to daryti nenorite ar neturite galimybių, patartina rinktis patikimus meistrus, o ne "auksarankius", darančius viską ir dar labai pigiai. Kiekvienas save gerbiantis specialistas turi būti įteisinęs savo verslo formą - jo vykdoma veikla turi būti įregistruota, kompetencija pagrįsta krosnininko ar dūmtraukių specialisto pažymėjimais.

Kokiomis malkomis kūrenti išsirinktą prietaisą

Kaip tinkamai kūrenti židinįPirmąkart įkuriant patalpoje gali atsirasti dažų kvapas, todėl patalpą būtina vėdinti. Pirmąsyk įkurti reikia palengva, prietaiso neperkaitinant, kad tinkamai "išdegtų"dažų sluoksnis ir krosnelės paviršius taptų atsparus braižymui. Židinio ar krosnelės įkūrimui galima naudoti smulkintą sausą pušies medieną, o kūrenimui rekomenduojamos tik  lapuočio malkos: ąžuolas, beržas, bukas, uosis, o taip pat vaismedžiai.

Makos turi būti tinkamai išdžiovintos, bet ne perdžiūvę - keletą metų džiovintos malkos turės tinkamą - 15-20% drėgmės kiekį. Jei kūrensite šlapiomis malkomis, šildymo prietaisas užsiterš: aprūks stiklai, kimšis kaminas, o šilumos gausite nedaug, nes iš medienos pirmiausia šalinsis vanduo. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad beržas, o ypač jo tošis išskiria daug suodžių, kurie gali nusėsti pirmiausia ant židinio stiklo.

Krosnelės ar židinio priežiūra

Krosnelę ar židinį reikia tinkamai prižiūrėti - rekomenduojama kaminą valyti 2 kartus per metus, prieš kūrenimo sezono pradžią. Neleiskite krosnelėje kauptis pelenams - nuolat valykite peleninę.

Įkurkite palengva, pamažu įkaistant sienelėms ir liepsnai įsidegus įdėkite ne daugiau nei 2-3 pliauskas (kuro kiekis dažniausiai nurodomas gaminio naudojimo instrukcijoje). Kai liepsna pradeda degti tolygiai reguliuokite oro srautus - užsukite pirminį oro srautą, o antrinį, kuris reguliuoja degimo procesą taip pat mažinkite arba didinkite pagal poreikį.

Krosnelės stiklų valymui naudokite specialias priemones - nebraižančias kempinėles, stiklų valiklius keraminiam židinių stiklui.

Nepamirškite laiku pakeisti eksploatacijos metu susidėvėjusių sandarinimo virvelių stikluose ir durelėse.

>> Skaityti daugiau.