Dujiniai židiniai - pagrindinės priežastys dėl kurių turėtumėte investuoti 

Vis labiau Lietuvoje populiarėja dujiniai židiniai: rekomenduojame juos rinktis žmonėms, siekiantiems maksimalaus komforto bei nemėgstantiems nešioti malkų, ruošti jas, kūrenti ir t.t. Kadangi rinkoje pasirodo naujų produktų, kaip taisyklė, dažniausiai pigesnių, renkantis dujinį židinį svarbu neapsirikti:kai kurios įmonės, kurios gamina malkinius židinius ir neturi patirties šioje srityje, perka pigius degiklius ir pradeda gaminti dujinius židinius. Kai kada žmonės įsigiję pigesnį ir ne tokį kokybišką produktą, vėliau gali turėti problemų dėl garantijos teikimo ir techninio aptarnavimo, kadangi specialistų, kurie jį vykdytų, tokios kompanijos dažnai neturi. Dujinis židinys turi elektroninį valdymą, todėl labai svarbu, kad pardavėjas turėtų ir specialistus , instaliuojančius tokius židinius ir atliekančius jų aptarnavimą, taip, kaip ir dujinių katilų.

Įjungti dujinį židinį tetrunka keletą sekundžių: reikia tik paspausti nuotolinio valdymo mygtuką, ar planšetėje - mobiliame įrenginyje, pasirinkus tinkamą programėlę, įjungti židinį.

"Dujiniam židiniui nereikia kamino - užtenka tik išvesti per sieną" - tik dalis teisybės - pvz., "DRU" Dujiniams židiniams reikalingas kaminas: uždarojo degimo dujiniuose židiniuose naudojamas koncentrinis kaminas, kuriuo degimo produktai šalinami per vidinę sienelę, o oras degimui patenka per kamino viršų ir traukiamas išorine koncentrinio kamino sienele. Priešingai nei kitiems, Olandijos gamintojas "BELLFIRES" gamina židinius, kurių daugeliui išties užtenka tik išvesti koncentrinį dūmtraukį per sieną ir nekelti fasadu į viršų. Tokią galimybę reikia vertinti kiekvienu atveju atskirai, atsižvelgiant į projektą ir technines sąlygas. 

dujiniai židiniai dru maestro naturalia liepsna

"Dujinio židinio labai melsva liepsna" - įdiegtų pažangių degimo technologijų dėka, ko gero, plačiausią asortimentą Europoje turinčio "BELLFIRES"   dujinių židinių gamybos kompanijos  židiniai ne tik kad neprimena melsvos dujų kolonėlės liepsnelės, bet ir ją apskritai sunku atskirti nuo degančių malkų liepsnos. Naujoje dujinių židinių serijoje "PREMIUM", degikliai sumontuoti keraminėse malkose. Pačių malkų vaizdas taip pat niekuo nesiskiria nuo tikrų, o stiklas gali būti nuimantis atspindžius (antirefleksinis), todėl liepsna matoma ypač raiškiai. Vidinės židinio sienelės gali būti iš juodo vermikulito, liepsnas atspindinčio "Ceraglas" stiklo, o renkantis klasikinį variantą - plytų imitacijos arba vertikaliai juostuoto ketaus.

Dujinis židinys Bellfires Topsham corner   Dujinis židinys Bellfires Topsham corner

Degiklis Premium Fire

 

Dujinių židinių privalumai

Dujinis židinys reguliuojamas nuotoliniu valdymu - reguliuojamas degiklis, o tai reiškia, išskiriamos šilumos kiekis, galima valdyti mobiliuoju atsisiuntus programėlę ir nusipirkus priedą. Galima nustatyti norimą pasiekti temperatūrą, kurią pasiekęs židinys išsijungs, o nukritus temperatūrai vėl įsijungs.

Tinka žemo energetinio poreikio namams - uždaroji degimo sistema garantuoja visišką sistemos sandarumą, nereikia papildomo oro degimui privedimo, nesusidaro šilumos tiltelių - oras degimui tiekiamas per išorinę kamino dalį.

Nereikia nešioti malkų, jei, tarkime, Jūs gyvenate 5-ame aukšte.

Dujiniai židiniai gali būti iki 2 m pločio, gali būti "kiauri" , montuojami pertvaroje erdvių atskyrimui, kampiniai, vertikalūs - aukšti ir siauri.

Renkantis dujinį židinį, būtina atkreipti dėmesį į kokybę: labai svarbi paties degiklio kokybė, sudėtinių dalių kokybė, valdymo sistema ir įdegimo sistema. Būtina atkreipti dėmesį, ar gamintojas patikimas, ar specializuojasi dujinių židinių gamyboje, ar pardavėjas turi specialistus, teikiančius garantinį aptarnavimą.

 

Dujinio židinio montavimas

Būtina atkreipti dėmesį į dujinio židinio montavimą: ar pardavėjas tik parduoda židinį ir rekomenduoja montavimą, ar siūlo pilną paslaugą : pardavimą, kamino pajungimą, židinio užkūrimą, montavimą ir servisą. Montuotojai turi turėti sertifikatus, kuriais leidžiama montuoti dujinius prietaisus, kitaip galite turėti problemų dėl savo įrenginio pridavimo ar eksploatavimo, nes teikiamas servisas yra vienas iš svarbiausių dalykų.

 

Ir dar apie dujinius židinius....

Norėčiau papildyti savo nuomonę šiuo klausimu: rinkoje pasirodė didelis naujas kiekis pigių dujinių židinių ir jų gamintojų:) Žinia, populiarus dalykas susilaukia nemažos konkurencijos. Kita vertus, ar nereikėtų pasigilinti ar jūsų įsigytas dujinis židinys- kuris yra išskirtinai komforto dalykas- jums tą komfortą ir suteiks??? Ar neteks ieškoti naujo degiklio, ar žmogaus, suteiksiančio servisą artimiausiu metu? Tiek Lenkijoje , tiek Olandijoje ir kt. Europos šalyse, yra gamintojų, taikančių į žemesnių pajamų segmentą- tai visiškai aišku ir priimtina. Tačiau pigūs gaminiai taip ir tampa pigiais, nes jie gaminami iš pigesnių medžiagų ir rezultatui sukurti pasitelkiama pigesnė darbo jėga, tad kokio gaminio norite spręskite patys:)  neseniai teko girdėti kliento atsiliepimą apie kaimyno dujinį židinį: sienelės plonos, metalas traška, degimas nesireguliuoja, serviso nėra, keraminės malkos ryškiai geltonos ir į tikras nelabai panašios:) 

Žodžiu - jūs visuomet turite pasirinkimą:) o taip dega mūsų židiniai:

>> Skaityti daugiau.