Kaip teisingai privesti orą židinio ar krosnelės degimui

Pastaraisiais metais, įgyvendinant ES energijos suvartojimo taupymo politiką, daugelyje šalių sugriežtėję statybos reglamentai veda prie mažesnio energijos vartojimo. A ir A+ klasės, bei pasyviuose namuose instaliuojami židiniai ir krosnelės, kuriems reikalinga oro degimui linija iš lauko.

Ji gali būti numatyta jau statant namą, pamate įrengiant tam tikro diametro angą, o prieš grindų betonavimą nuvedamas vamzdis iki krosnelės ar židinio statymo vietos. Jei statybų eigoje turite ir aiškią interjero idėją ir pagalvojote apie židinio tipą ir formą, tuomet galite "įpiešti" norimą židinį į atitinkamą kambario vietą ir atvesti oro liniją pagal židinio ar krosnelės brėžinį tiesiai į krosnelės oro pajungimo vietą. Taip galite išvengti įvairių nemalonių dalykų : perdarymų, prijungimų, alkūnių ir ramia širdimi užbetonuoti grindis.

Oro paėmimas iš ventiliacinės kamino  angos

Galima pajungti orą ir iš ventiliacinės kamino angos, jei tokia numatyta, arba numatyti ją namo projektavimo metu. Reikia žinoti, kad rinkoje yra A ir A+ klasei sertifikuotų kaminų, kuriuose padarytas tam tikras oro tarpas, iš kurio, išgręžus skylę norimame aukštyje galima pajungti orą į židinį.

Šios instrukcijos vertingos malkomis kūrenamiems židiniams, o dujiniai židiniai turi dvigubą koncentrinį kaminą, todėl jiems oro atvedimo linijos nereikia. Oras imamas iš antrojo kamino sluoksnio, o išmetamas per vidinį vamzdį oras pašildo įeinantį, todėl išlaikomas aukštas židinio efektyvumas.

Oro atvedimo linija židiniams ir krosnelėms paprastai įrengiama 100-120mm skersmens, pasitikslinimui reikia visuomet perskaityti gamintojo instrukciją, dėl oro tiekimo ir kamino įrengimo reikalavimų, kad ateityje neturėtumėte kliūčių norimo židinio įrengimui:)

>> Skaityti daugiau.